Üniversiteyi İngiltere’de Okuyun

İngiltere’de üniversite okumaya karar verdiniz, ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız okumaya devam edin.

Foundation Programı (Üniversite Hazırlık Programı)

İngiltere’de üniversite okumanın yolu foundation programından geçer. Liseden mezunuysanız yapmanız gereken ilk şey, İngiltere eğitiminde uzman ve halen İngiltere üniversitelerinde öğretim görevliliği yapmakta olan eğitim gurularımızla görüşerek size özel bir gelecek planı yapmaktır.

İngiltere’de okumak istediğiniz bölüme uygun bir foundation, yani üniversite hazırlık programına yerleştirilerek İngiltere’deki eğitim yolculuğunuza başlarsınız.

Foundation programının süresi ve kabul şartları:

İngiltere Üniversiteleri’nde lisans derecesi 3 yıl , foundation programları ise bir yıl sürmektedir.  Toplam 4 yılda iyi bir üniversiteden ve arzu ettiğiniz  bölümden mezun olabilirsiniz. İngilizcenize güvenmiyorsanız, Öncesinde yoğun dil kurslarımıza katılarak kısa zamanda İngilizce seviyenizi istenen düzeye getirebilirsiniz.

Foundation programı seçenekleri:

İngiltere ve İrlanda’da katılabileceğiniz farklı foundation program seçenekleri var. Üniversitede okumak istediğiniz alan doğrultusunda bir hazırlık programına katılmanız gerekiyor.  Foundation programı seçenekleriniz;

 • Medicine Foundation ( Tıp Fakültesi Hazırlık programı) 
 • Engineering Foundation (Mühendislik Hazırlık Kursu)
 • Computer Science & IT Foundation (Bilgisayar& Bilgi Teknolojileri Hazırlık Kursu)
 • Law Foundation ( Hukuk Hazırlık Kursu)
 • Business, Finance and Management Foundation ( İşletme, Finans ve Yönetim Bilimleri Hazırlık Kursu)
 • Science and Pharmacy Foundation ( Fen Bilimleri ve Eczacılık Hazırlık Kursu)
 • Humanities Foundation (Sosyal Bilimler, Radyo TV & Psikoloji Bölümlerine Hazırlık Kursu)
 • Media Foundation ( Medya Hazırlık Kursu)
 • Art & Design Foundation ( Sanat & Tasarım Hazırlık Kursu)

Foundation programı sonrası size uygun 5 üniversite belirlenir ve bu üniversitelere UCAS üzerinden başvurunuz yapılır. 

Öğretim ve Destek

Öğrenciler, çalışmaları boyunca yüksek kalitede akademik eğitim, kariyer rehberlik ve deneyimli uluslararası ekibimizden sürekli yardım ve tavsiye alacaklarından emin olabilirler.Programın başlangıcında, öğrenciler çalışma planlarını Gelişim Tutorları ile birlikte belirleyecekler ve Foundation Programının yapısını öğrenecekler. Gelişim Tutorları ayrıca UCAS başvuruları sırasında öğrencilere rehberlik edecek ve öğrencilere üniversite seçimlerini yapmalarında yardımcı olcak, hangi kursun onlar için en iyisi olduğuna karar vermek için uzman tavsiyesi verecekler.

Kurs içeriği

Foundation Programı, hem orta hem de üst düzey Akademik İngilizce Çalışma (AES) derslerinin yanı sıra konuya özel modüllerin mükemmel bir seçimini sunan esnek bir öğrenme yapısından oluşur. Program dört temel unsurdan oluşmaktadır:

  1. Akademik İngilizce Çalışması
   Bu sınıflar, öğrencilerin not alma, araştırma, genişletilmiş yazma, sunma ve özetleme dahil olmak üzere üniversitede başarı için gerekli becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.
  2. Konuya özel modüller 
   Bunlar, öğrencileri üniversitede daha uzmanlaşmış bir çalışmaya devam etmek için gereken temel düzeydeki konu bilgisiyle donatmaya odaklanır. Özellikle uluslararası öğrenciler düşünülerek uzun yıllar boyunca yazılmış ve geliştirilmiş, üniversite öğreniminiz için gerekli tüm konu bilgilerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.
  3. Gelişim Tutorları 
   Gelişim Tutorları, program boyunca öğrencilerle yakın olarak çalışır, akademik gelişiminde onlara destek olur ve ilerlemelerini izler. Düzenli toplantılarda önerilerde bulunur, öğrencilerin üniversiteye UCAS aracılığıyla başvuruda bulunmalarına yardımcı olur ve kolej’de geçirdikleri süre boyunca mümkün olan en iyi eğitimi almalarını sağlar.
  4. IELTS desteği 
   İngilizce dil öğretmenleri, lisans programlarına başlamadan önce IELTS puanlarını geliştirmek isteyen öğrencileri desteklemek için hazırdır. Haftada 3 saat IELTS’i yoğun bir şekilde çalışacak ve 120 saatlik ek çalışma materyali sağlayan öğrencilerimiz için ücretsiz olan British Council’ın IELTS Yol Yazılımına erişebileceksiniz.

Foundation / A Level programları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.